Yeni Ford Edge 2017 Satışa Sunuluyor

Ford yeni SUV Edge modelini sadece ülkemizde 3 yetkili bayisinden 99,000$ fiyat etiketi ile satışa sundu. Yeni Ford Edge 2017 şimdilik tek motor ve donanım seçeneğiyle satışa sunulacak.

Ford yeni SUV Edge teknik ve donanım özellikleri nedir?

4808 mm uzunluğa ve 1928 mm genişliğe sahip Yeni Edge oldukça cüsseli bir araç. Ford, çift egsoz çıkışı ve far tasarımıyla cüsseli aracını sportif görünüşe kavuşturmuş.

Yeni araç anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi, akıllı bagaj kapası sistemi gibi markanın yeni nesil teknolojilerinden tanıdığımız özelliklerin yanı sıra otomatik park ve kör nokta uyarı sistemi gibi dış donanım özelliklerine de sahip.

5 koltuklu Yeni Edge tam 602 litrelik cüssesine yakışır bir bagaj hacmini kullanıcısına sunuyor. Yeni araçta yeni nesil Sync multimedya sistemi kendisine yer bulmuş, 8 inç ekran büyüklüğüne sahip bu cihazdan sesle telefon, müzik, navigasyon ve havalandırma gibi kontrolleri ses ile yapabiliyorsunuz. Ayrıca bu ekranda aracın önündeki kameradan yoluda 180 derece olarak izleyebiliyorsunuz.

3 farklı deri döşeme rengi ile tercih edilebilen Yeni Edge Gürültü kontrol sistemi teknolojisi ile de öne çıkıyor. Bu teknoloji ile araç kabin içinde istenmeyen sesleri “Beyaz Gürültü” adı verilen ve insan kulağının duyamayacağı bir ses ile önlüyor.

Arka sıradaki konforu da düşünen Ford arka koltuklara ısıtma ve hava yastıklı emliyet kemere özelliğini eklemiş. Dilerseniz Yeni Edge’nin ambiyans aydınlatma rengini de değiştirebilirsiniz. Araçla bir kazaya karışırsanız hava yastıklarının açılması durumundan 112 Acil’i otomatik olarak arayan araç bu özelliğiyle de fark yaratmayı başarıyor.

Yeni Ford Edge 4 çekerden çekiş AWD özelliğine sahip 2 litrelik TDCi çift turbo üniteli dizel motora sahip. Bu motor 210 hp güç ve tam 450 Nm tork üretiyor. Motor bu gücü tekerleklere 6 ileri çift kavramalı PowerShift otomatik şanzımanla aktarıyor. PowerShift otomatik şanzımana direksiyonun arkasındaki kulakçıklardan müdahale edebilmek de mümkün. Yeni Ford Edge 2017’de start&stop sistemi de standart olarak sunuluyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.