Koreli Üretici Kia B Sekmenti Aracı Rio’nun 2017 Versiyonunu Tanıttı

Paris Otomobil Fuarının açılmasına çok az bir zaman kala bir tanıtım haberide koreli üretici Kia’dan geldi, Kia’nın B segmenti için ürettiği modeli olan Rio yep yeni yüzüyle fuarda dikkatleri üstüne çekmeye hazırlanıyor.

Kia Rio 2017 model resimleri. Teknik özellikleri nasıl?

Kia’lı mühendisler aracın boyunu ve genişliğini arttırıp bunlara test olarak aracı alçaltıp yol tutuşunu geliştirmişler, Aracın yeni keskin hatlı tasarım anlayışı ve alçalmış olmasıyla araç önceki modelinden oldukça sportif gözüküyor. Koreli üreticinin artık klasikleştirmek istediği yeni ön kaplan burun ızgara tasarımı yine yeni model Rio aracında karşımıza çıkıyor.

İç mekandaki karmaşıklığa son vermek maksadıyla kontrol elemanlarının sayılarını azaltarak daha sade ve göze hoş bir kokpit hazırlayan koreli üretici aracın konsolunda Mercedes modellerinden aşina olduğumuz araca sonradan entegre edilmiş gibi gözüken multimedya sistemi eklemiş, Ayrıca koreli üretici bu ekranın yüksek çözünürlüklü olacağını belirtmiş.

Koreli üretici Kia'nın yeni 2017 model b segmenti aracı Rio'nun kokpit tasarımı karşınızda, Mercedes esintisi var. Devamı yazımızda !

Henüz motor ve aracın donanım bilgileri hakkında net bir açıklama yapılmayan aracın 2017 modelinin ülkemize yıl sonuna kadar gelmeyeceğini tahmin ediyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.